Jak zrobić idealny makijaż ślubny

W dniu ślubu każda panna młoda chce czuć się wyjątkowo  i pięknie. Z pewnością przyczyni się do tego profesjonalny makijaż ślubny.  Żeby jednak faktycznie był on ozdobą, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Przede wszystkim niejedna przyszła panna młoda zastanawia się, czy wykonać makijaż do ślubu samodzielnie, czy oddać to zadanie w ręce profesjonalnej wizażystki lub kosmetyczki. Podejmując decyzję w tym temacie warto pamiętać, że makijaż ślubny powinien być trwały i wykonany fachowo. Nie ulega więc wątpliwości, że w tym dniu, w którym stresów i tak nie brakuje, warto powierzyć odpowiedzialność za swój wygląd wykwalifikowanej w tym kierunku osobie.

Godne polecenia jest skorzystanie z możliwości wykonania makijażu próbnego. Dzięki niemu mamy szansę omówić z kosmetyczką swoje preferencje i zweryfikować je z wizją profesjonalistki. Makijaż próbny zminimalizuje także ryzyko wszelkich niemiłych niespodzianek w dniu ślubu, kiedy nie będzie już czasu na ustalenia i poprawki.

Makijaż ślubny powinien być połączeniem makijażu dziennego z fotograficznym. Obecnie mocny makijaż ślubny nie jest modny. Sztuką jest wykonanie go tak, by był delikatny a zarazem dobrze widoczny na zdjęciach. Powinien się także naturalnie prezentować na żywo, zarówno w świetle dziennym, jak i w blasku świec czy sztucznym świetle na sali weselnej. Ważne jest użycie dobrych kosmetyków. Zapewni to trwałość oraz wodoodporność makijażu w obliczu łez, emocji oraz tańców do białego rana.

Czytaj dalej Jak zrobić idealny makijaż ślubny

Jak stworzyć listę gości weselnych

Tworzenie listy gości weselnych

Jak każdy przed swoim weselem tak i my stanęliśmy przed problemem stworzenia listy gości weselnych.

Zasadniczo błaha sprawa ale porządne rozplanowanie listy gości gwarantuje dobrą zabawę i de facto udane wesele więc warto się do tego przyłożyć i podejść do sprawy na poważnie.

Przeważnie w tym miejscu występuje konflikt wizji listy gości rodziców i młodych. Bądźcie dla nich wyrozumiali jeżeli będą chcieli zapraszać swoich znajomych. Są z Was dumni i chcieliby, aby inni zobaczyli jak szczęśliwi jesteście.

Przydatne zasady którymi warto kierować się przy tworzeniu listy:

  • nikogo nie pominąć
  1. rodzice i najbliższa rodzina
  2. rodzice chrzestni, babcie, dziadkowie
  3. dalsza rodzina
  4. przyjaciele, znajomi
  5. współpracownicy, przełożeni, znajomi z pracy
  6. sąsiedzi lub byli sąsiedzi
  • tak aby zmieścić się w limicie sali
  • tak aby nie przekroczyć zaplanowanego budżetu na wesele

Czytaj dalej Jak stworzyć listę gości weselnych

Wieczór Panieński

Do ślubu zostały już tylko niecałe 2 dni, trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia w sobotę od 17 🙂

Wstawiam wam kilka fotek z wieczoru panieńskiego, dziewczyny już się doczekać nie mogą i krzyczą, że potem już będzie za późno więc proszę. Niestety nie było czasu jakoś specjalnie ich obrobić ale myślę że i tak się wam spodobają.

09

Czytaj dalej Wieczór Panieński

Wieczór Kawalerski

22 Sierpnia Mariusz (PAKO) wraz ze znajomymi zorganizowali mi wypaśny wieczorek kawalerski, aby hucznie uczcić porzucenie dotychczasowego trybu życia i skazanie na życie w celibacie od dotychczasowych zabaw 😛

01

Plan był misterny i do ostatniej chwili nie wiedziałem co będzie grane. W sobotę o godzinie 15.15 zostałem zapakowany do auta i wywieziony daleko w nieznane. Na miejscu dostaliśmy broń, mundury i ruszyliśmy do boju w walce o przetrwanie.

Czytaj dalej Wieczór Kawalerski

Został równy miesiąc do ślubu

Myślę sobie Kamil ciesz się kawalerstwem póki możesz 😉

Został miesiąc

Sporo się dzieje a ja nic nie piszę.

Nasi kochani świadkowie szykują nam wieczory kawalerski i panieński,  nic nam nie chcą powiedzieć poza datą i godziną (22 sierpnia 16-17 do upadłego), co śmieszniejsze nawet znajomi których zapraszają sami nie wiedzą do końca co tam się będzie działo… czy mamy się bać ? .. to się okaże już niebawem 😀

Czytaj dalej Został równy miesiąc do ślubu

Zaproszenia i etykiety

Półmetek maratonu zaproszeniowego już za nami, wczoraj wróciliśmy z okolic Radomia gdzie mieszka największa część rodziny od strony Teścia 🙂

Korzystając z tej okazji chciałem pozdrowić Pana policjanta z Nadarzyna który złapał mnie na suszareczkę w drodze powrotnej, podczas wyprzedzania, miało być 300zł w plecy co nie wyglądało by zbyt ładnie w naszych wydatkach przedślubnych :(. Jakoś udało mi się go ubłagać i zrezygnował z mandatu, kazał tylko postawić kolację Emilce za te trzy stówki :-).

Do ślubu zostało już tylko dwa miesiące, szok jak ten czas szybko leci.

przy okazji.. specjalnie dla czytelników naszego bloga 😛

Przedstawiam nasze etykiety na wódkę weselną

Czytaj dalej Zaproszenia i etykiety