W dniu ślubu każda panna młoda chce czuć się wyjątkowo i pięknie. Z pewnością przyczyni się do tego profesjonalny makijaż ślubny. Żeby jednak faktycznie był on ozdobą, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.
Przede wszystkim niejedna przyszła panna młoda zastanawia się, czy wykonać makijaż do ślubu samodzielnie, czy oddać to zadanie w ręce profesjonalnej wizażystki lub kosmetyczki. Podejmując decyzję w tym temacie warto pamiętać, że makijaż ślubny powinien być trwały i wykonany fachowo. Nie ulega więc wątpliwości, że w tym dniu, w którym stresów i tak nie brakuje, warto powierzyć odpowiedzialność za swój wygląd wykwalifikowanej w tym kierunku osobie.
Godne polecenia jest skorzystanie z możliwości wykonania makijażu próbnego. Dzięki niemu mamy szansę omówić z kosmetyczką swoje preferencje i zweryfikować je z wizją profesjonalistki. Makijaż próbny zminimalizuje także ryzyko wszelkich niemiłych niespodzianek w dniu ślubu, kiedy nie będzie już czasu na ustalenia i poprawki.
Makijaż ślubny powinien być połączeniem makijażu dziennego z fotograficznym. Obecnie mocny makijaż ślubny nie jest modny. Sztuką jest wykonanie go tak, by był delikatny a zarazem dobrze widoczny na zdjęciach. Powinien się także naturalnie prezentować na żywo, zarówno w świetle dziennym, jak i w blasku świec czy sztucznym świetle na sali weselnej. Ważne jest użycie dobrych kosmetyków. Zapewni to trwałość oraz wodoodporność makijażu w obliczu łez, emocji oraz tańców do białego rana.
Makijaż ślubny ma za zadanie korygowanie niedoskonałości cery oraz owalu twarzy, czyli tuszowanie wszelkich mankamentów. Z drugiej zaś strony profesjonalny makijaż podkreśli walory poszczególnych elementów twarzy.
Poniżej prezentuje kilka sposobów makijażu które być może będą dla was inspiracją:
Jak Zrobić Profesjonalny makijaż ślubny?
Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy za pomocą mleczka kosmetycznego. Jeżeli czas na to pozwala, po oczyszczeniu można zastosować na kilka minut maseczkę odżywczą, lub ujędrniającą.
Następnie na twarz nakładamy krem nawilżający. Po wchłonięciu się kremu pora na bazę pod podkład. Pełni ona bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim utrwala makijaż, rozświetla cerę i wygładza drobne zmarszczki. Sprawia także, że podkład rozprowadza się łatwo i równomiernie.
Teraz czas na jeden z ważniejszych elementów, czyli podkład pod makijaż. Powinien być w odcieniu idealnie dopasowanym do koloru karnacji. Nakładamy go na całą twarz, łącznie z powiekami.
Za pomocą szerokiego pędzla, omiatamy twarz pudrem, by zmatowić cerę i nadać makijażowi cery ostatni szlif. Teraz na kości policzkowe nakładamy róż lub puder brązujący. Robimy to ściętym pędzlem do różu.
Makijaż oczu będzie się różnił w zależności od typu urody panny młodej. Warto podkreślić kontur oka za pomocą kredki oraz rozświetlić powiekę cieniem perłowym. Za pomocą matowego cienia nadajemy spojrzeniu głębi. Kolory cieni oraz szczegóły makijażu będą zależały od panny młodej oraz pomysłu kosmetyczki. W każdym wypadku ważne jest dokładne wytuszowanie rzęs. Jeżeli makijaż oczu jest wyrazisty, usta pozostają niejako w tle. Warto jednak użyć trwałej szminki oraz konturówki w identycznym odcieniu. Konturówka skoryguje kształt ust i zbliży je do ideału oraz zapobiegnie „spływaniu” pomadki.
W makijażu ślubnym najważniejsza jest naturalność i to, by panna młoda czuła się w nim komfortowo. Niech podkreśla on indywidualne piękno każdej pani.
Zgadzam się z ostatnim akapitem. Makijaż powinien być naturalny. Ja cieszę się, że byłam na swoim ślubie na próbnym makijażu, chociaż 'stylistka’ zapewniała, że nie jest on potrzebny….a wyczarowała mi na twarzy takie cuda, że do ślubu malowałam się sama i wszystko świetnie wyszło 🙂
Oj tak, warto skorzystać z usługi makijażu próbnego, aby oszczędzić sobie stresu w dniu ślubu. W końcu taki dzień zdarza się tylko raz, więc nie mamy pewności, czy nie będą drżały nam ręce i makijaż wyjdzie koślawo;)